Δελτίο Τύπου – Απόπειρες εξαπάτησης πολιτών
Το τελευταίο διάστημα παρατηρήθηκε το γεγονός προμηθευτές του Δήμου να δέχονται παραπλανητικά τηλεφωνήματα από αγνώστους που συστήνονται ως υπάλληλοι του Δήμου Λήμνου, ενημερώνοντας τους ότι έχει αλλάξει ο τρόπος πληρωμής και ζητώντας τους την παραχώρηση κωδικών πρόσβασης σε τραπεζικούς λογαριασμούς, προκειμένου να αποσπάσουν χρηματικά ποσά. Ενημερώνουμε τους συναλλασσόμενους ότι ο Δήμος Λήμνου ποτέ δεν θα ζητήσει στοιχεία πρόσβασης σε τραπεζικούς λογαριασμούς συνεργατών του τηλεφωνικά ή με οποιονδήποτε άλλον τρόπο, και παρακαλούμε να μην ανταποκρίνονται σε τέτοιου είδους ενέργειες. Σε περίπτωση δε που υπάρξει τέτοιου είδους επικοινωνία, παρακαλούμε όπως ενημερώσετε την Δ/νση Οικονομικών Υπηρεσιών του Δήμου στα τηλέφωνα: