Ζημιες απο τον καυσωνα στον αμπελωνα Λημνου
Ο Βουλευτής κ.Παναγιώτης Παρασκευαίδης επικοινώνησε με τον πρόεδρο του ΕΛΓΑ και την αρμόδια Σύμβουλο του κ.Κατερίνα Κουνάδη.
Εθεσε το θεμα των ζημιών στον αμπελώνα της Λημνου εξαιτίας του καύσωνα σύμφωνα με το υπ αρ 497/28-7-2023 έγραφο του Προεδρου του Αγροτικου Οινοποιητικου Συνεταιρισμου Λημνου-Η Ενωση.
Επισήμανε το γεγονός οτι μεχρι σημερα δεν εχει κινηθεί η διαδικασία καταγραφής των ζημιων και ζητησε να ξεκινησει αυτη και να αποζημιωθούν οι πληγέντες αμπελουργοί αλλα και οι αλλες καλλιέργειες που επλήγησαν απο το καύσωνα οπως τα οπωροκηπευτικά.