Γ.Σ. Δικτύου Αειφόρων Νήσων ΔΑΦΝΗ
Στην εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση του Δικτύου Αειφόρων Νήσων ΔΑΦΝΗ, το οποίο διεξήχθη το Σάββατο 2 Μαρτίου, παράλληλα με τις εργασίες της ΚΕΔΕ στην Αθήνα, συμμετείχε ο Αντιδήμαρχος Αειφόρου Ανάπτυξης και Αναπτυξιακής Πολιτικής κ. Χρήστος Πυρομάγλου, ως εκπρόσωπος του Δήμου Λήμνου, κατόπιν σχετικής απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου.
Κατά τη Γενική Συνέλευση έλαβαν χώρα ο απολογισμός δράσεων του Δικτύου για το χρονικό διάστημα 2020-2023, η εκλογή νέου Διοικητικού Συμβουλίου και ελήφθη ομόφωνη απόφαση για την μετατροπή του Δικτύου σε Αναπτυξιακό Οργανισμό.
Ο Δήμος Λήμνου επιθυμεί να συγχαρεί τα νεοεκλεγέντα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του ΔΑΦΝΗ και εκφράζει τη βεβαιότητά του για μια γόνιμη συνεργασία